אחד הפרויקטים שבו שרווד גאה במיוחד נקרא "ואהבת" והוא שמח לספר עליו. "פרוייקט 'ואהבת' התחיל אצלי כפרויקט גמר והפך להיות מפעל חיים של ממש. לקראת סיום הלימודים קיבלנו בריף עם מטרה להעביר מסר חברתי או סביבתי.

אני בחרתי לתת פיתרון עיצובי כולל לתופעת הבעיות החברתיות בישראל. כמובן שאני משוכנע שהחברה בישראל טובה ויש לנו עם מיוחד ומקסים, אלא שאני בחרתי לתת מענה הסברתי לבעיות שקיימות בחברה הישראלית, ממקום של השראה שתניע לפעולה. פרויקט ואהבת עונה על האתגר המרכזי של החברה הישראלית איך לחיות פה יחד ואיך לתפור את אוסף השונויות המופלא שהתקבץ ועלה לכאן לרקמה אחת אנושית ומשותפת. זוהי האמנות של הנהגת חברה רב-תרבותית שטורדת את מנוחתם של מנהיגים רבים במטרה למצוא מענה יעיל ואפקטיבי, וזהו הסטארטאפ עם הצורך החברתי הגדול ביותר של בניית חברת מופת, חברה משותפת בין שונים.

"למעשה, חקרתי ואפיינתי במדויק במשך כמה שנים את הקבוצות השונות שקיימות בחברה הישראלית ובאמצעות סמלול של ערכים שונים ביהדות יצרתי סט סמלים שמגדיר מחדש ערכים חברתיים ואוניברסליים שתואמים את זמננו ומשותפים לכולם כאשר אחת המטרות למשל היא קבלת האחר והשונה. אחד הסמלים שבחרתי להציג באמצעותו את הערך הזה הוא שתי כפות ידיים אחת מול השניה, המסמלות ערבות הדדית.

"לב הפרויקט הוא בית-קפה מסעדה, כאשר החזון הוא להפעיל אותו כמרכז תרבותי, שיעסיק בעלי מוגבלויות מכל הספקטרום ויהיה מקום תוסס ומלא חיים שכולם ירצו לבקר בו. מקום שיהווה מוקד לחיבור בין אוכלוסייה נורמטיבית לאוכלוסייה מיוחדת, על מנת שתהיה אינטראקציה שתגרום להכרת השונה והאחר וקבלה שלו.

"פרויקט 'ואהבת' כולל גם חוברת צביעה, שהמטרה שלההיא להפיץ את המסרים של הפרויקט באמצעות מה שילדים הכי אוהבים לעשות, לצבוע ולצייר, וכך להתחבר לערכים חינוכיים וחברתיים ולהפיץ אותם. מכיוון שאני לא מאייר, שכרתי לטובת העבודה את שירותיה של שירן חזון, מאיירת מוכשרת ומקצועית שעמלה קשה במשך כשנה על האיורים והכריכה והרי התוצאות מדברות בעד עצמן. יש בה 18 סמלים שמשותפים לכולם –לדתיים, לחרדים, לחילוניים ולמסורתיים –וכך ניתן לחבר בין הקבוצות השונות. ב-2018 צריך להפסיק עם הפלגנות בישראל ולהתעסק פחות בשיח הדתי והעדתי המפלג וללכת לכיוון של איחוד".

לב2.png